Piatok, 24. februára 2017, meninyMatej, zajtra Frederik, Frederika
Dnes prezretých 37806 študentských prácOnline: 2895 mladých ľudí

:: Prihlásenie

Odporúčame

:: Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

Snívanie (Úvaha)

Autor: Dievča kajka (21)
Typ práce: Referát
Dátum: 11.04.2016
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 266 slov
Počet zobrazení: 722
Tlačení: 45
Uložení: 45

Snívanie (Úvaha)

Dostať niečo, po čom ste dlho túžili, je neopísateľný pocit šťastia. Radosť, ktorá vo vás prepukne, je tak veľká, že by ste chceli tú šťastnú správu vykričať celému svetu, ak by to bolo čo i len na chvíľu možné. Je vám jedno, čo sa deje navôkol, aj keď to vyzerá trochu sebecké, ale vás práve zaplavila vlna šťastia.

Tak predsa prišlo. Predsa si našlo cestu aj ku vám. Opäť sa raz potvrdilo, že snívať sa oplatí. Kto nesníva, ten akoby ani nežil. Mne sa splnil už tretí sen a znovu sa mi to zdá ako nereálne. Chcela som stretnúť tú moju vysnívanú hokejovú hviezdu a stalo sa. Túžila som mať niečo dočinenia s hokejom a mám. starám sa o štatistiky dorastencov Slovenska. Tajne som snívala o chalanovi z triedy a aj tento sen sa stal skutočnosťou.

Tak sa mi vynára otázka, čo nie som náhodou narodená pod tou šťastnou hviezdou, o ktorej tak veľa ľudí hovorí. A moja odpoveď??? Tá znie, myslím celkom jednoznačne: ÁNO, MYSLÍM, ŽE SOM.

Preto si myslím, že je jedno o čom snívame. Hlavne, nech sa zobúdzame s tým, že nejaký sen máme a nech zaspávame s pocitom, že sa nám predsa len sen môže splniť. Nádej. To je ti správne slovo. Ono vystihuje všetko. Oplatí sa veriť v to, že sny sa stanú reálnymi, že dosiahneme cieľ, ak vynaložíme čo i len trošku viac úsilia, že všetko sa môže zmeniť v jeden deň.

Preto nestrácajme nádej. Nech umiera ako posledná.
Až potom bude mať náš život zmysel. Ak budeme mať prečo žiť, lebo dôvodov je dosť, len ich treba nájsť.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 5)

Kľúčové slová

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#nikto nie je ostrovom samým pre seba #UVAHA O TRIEDE
0.034