„Cool“ nasadenie sa mení na drinu

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: mirka2
Typ práce: Ostatné
Dátum: 28.03.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 269 slov
Počet zobrazení: 121
Tlačení: 11
Uložení: 11

„Cool“ nasadenie sa mení na drinu

Na svete je veľa zamestnaní. Jedny sú ľahšie, iné ťažšie, ale sú aj také, ktoré sú síce atraktívne, ale nie každý ich môže vykonávať. Medzi ne patrí aj povolanie hasiča.

Je hasičstvo „cool“ alebo drina? Ja by som povedal , že oboje. Viem už teraz posúdiť, že je cool zamestnanie, ktoré dokázalo nadchnúť nejednu boľavú dušu, ktorá cítila, že bude zachránená, keď bola v nebezpečenstve. Takí hasiči však musia mať v sebe kus adrenalínu a nasadenia.

Ukazujú to skoro každý deň, každú hodinu, minútu či sekundu. Veľmi obdivujem hasičov, ktorí vedia v maximálne kritickej situácii uspokojovať človeka, pritom vedia, že havária alebo požiar bo vážny. A čo veľmi závažné prípady? Tie musia riešiť z „chladnou hlavou“. Mnohokrát sú v nebezpečenstve, ale nasadzujú svoje životy za iných. Sú chvíle, že musia zvládnuť ťažké situácie, prekonať rôzne prekážky. A tým sa stáva ich povolanie drinou.

Myslím si, že toto povolanie je predovšetkým poslaním, pretože bez nich sa nezaobíde žiadna kalamita, havária, živelné pohromy a množstvo rôznych technických zásahov a záchranných prác.

„Cool“ nasadenie sa mení na drinu

Policajti, hasiči, záchranári, to sú „cool“ povolania, pri ktorých mnohí nasadzujú svoj život za nás. Chodia sem a tam vo dne či v noci. Zdá sa mi, že nikdy nespia. Je to drina. Napríklad takí policajti. Sú nasadení vo dne či v noci. Chodia po akciách, haváriách a mnohých ďalších zásahoch.

Hasiči, tí zase svoje životy ohrozujú pri požiaroch, haváriách a katastrofách. Obdivujem , ako to zvládajú. Stále v novinách čítame a v správach počúvame, ako zachraňujú ľudské životy. Patrí im obrovská sláva a česť, Chcel by som byť taký, ako sú oni.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu