Španielsko

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: katyp (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 15.12.2020
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 433 slov
Počet zobrazení: 1 572
Tlačení: 139
Uložení: 134

Španielsko

Blížil sa koniec školského roka a na tvári mojich priateľov a spolužiakov som videl krásny úsmev, ktorý nasvedčoval, že nás čakajú dva mesiace prázdnin. Ja osobne som bol veľmi nadšený a šťastný. Počas tohto obdobia, ktoré ma čakalo, som mal naplánovaných viace- ro udalostí. Boli to všelijaké udalosti s mojimi najlepšími kamarátmi, rôzne výlety a akcie. No najviac zo všetkého som sa tešil na udalosť, ktorá navždy ostala v mojej pamäti.

Po týždni prázdnin, ktoré som si začal maximálne užívať, mi môj otec oznámil fantastickú správu. Oznámil mi, nech si poobede pobalím všetky veci, že ráno letíme do Španielska. Moja prvá reakcia bola dosť čudná, keďže som vôbec netušil, o čo ide. Všetky veci som si pobalil a na druhý deň sme s otcom leteli do Španielska priamo z hlavného mesta, Bratislavy. Bol som plný očakávaní a netušil som vôbec, čo si pre mňa môj skvelý otec pripravil.

Počas letu mi otec oznámil, že letíme do Španielska kvôli futbalu a zúčastníme sa skvelého futbalového zápasu medzi dvoma svetovými klubmi, FC Barcelona a Real Madrid. Po príchode do Španielska som ostal v nemom úžase, s otcom sme sa ubytovali v jednom z najlepších hotelov a pomaly sa chystali na večerný zápas, ktorý sa hral v Barcelone na štadióne Nou Camp. Po príchode na štadión som bol úplne dojatý a v mojich očiach bolo možné vidieť aj slzy šťastia. Jednoducho, ten pohľad mi vyrazil dych.

Zápas sa začal. Sedemdesiattisíc divákov vytvorilo fantastickú atmosféru. Po ihrisku sa pohybovalo mnoho futbalistov, ktorí v dnešnej dobe patria medzi elitu svetového futbalu, napr. Lionel Messi z Barcelony alebo Cristiano Ronaldo na strane Realu Madrid. Zápas sa hral vo vysokom tempe s množstvom šancí na obidvoch stranách, no skončil víťazstvom domácej Barcelony. Tento deň ostane v mojej pamäti až do konca života. Ja osobne som tiež futbalista, konkrétne brankár, a takýto zápas dokáže človeka motivovať a dodať veľa energie do ďalšej práce. Možno raz práve ja budem hrať takýto veľký zápas na takomto krásnom štadióne so skvelou atmosférou. Po skončení skvelého dňa som sa poďakoval otcovi a povedal mu, že mi pripravil najkrajší zážitok na celý život. Pobyt v Španielsku sme si ešte predĺžili, navštívili sme viacero krásnych miest, reštaurácie a rôzne obchodné centrá. Na pamiatku som si kúpil originálny dres Barcelony a šál ako pravý fanúšik.

Po určitom čase nás čakal návrat naspäť na Slovensko. Let bol úplne v poriadku a šťastne sme pristáli v Bratislave. Obdobie, ktoré sme zažili, musím zhodnotiť veľmi pozitívne, veľa mi to dalo a ostali mi krásne spomienky. Prázdniny pokračovali ďalej, ja som sa zapojil do tréningového procesu a naplno zarezával s mojimi spoluhráčmi.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#umelecky opis mesta barcelony mesta


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.018 s.
Zavrieť reklamu